Verstappen: Poprawki zadziałały, ale żaden zespół nie pokazał prawdziwego tempa

Max Verstappen powiedział, że pakiet poprawek wprowadzony do samochodu Red Bulla na sobotnią część testów w Bahrajnie spisał się bardzo dobrze, lecz uważa, że żadna ekipa nie pokazała, na co ich stać na pojedynczym okrążeniu w trybie kwalifikacyjnym.

Verstappen uzyskał najlepszy czas okrążenia podczas przedsezonowych testów Formuły 1 w Bahrajnie, będąc najszybszym kierowcą ostatniego dnia. To właśnie w sobotę Red Bull wprowadził do swojego RB18 największy pakiet poprawek, do których zaliczają się między innymi zmodyfikowane sekcje boczne oraz podłoga. Holender podczas popołudniowych jazd był o pół sekundy szybszy niż reszta stawki, wykorzystując do tego najbardziej miękkie opony C5. Jak stwierdził Verstappen, to pokazuje skalę rozwoju Red Bulla oraz tegorocznego samochodu.

„Oczywiście najlepiej jest na niskim poziomie paliwa, bo na wysokim samochód jest leniwy i nie robi zbyt wiele” – powiedział Verstappen. „Z tym samym zmierzyć się muszą wszystkie zespoły, ale myślę, że nowe części, które dziś dotarły, też dobrze się spisały, na co zawsze liczymy”.

„Myślę, że w porównaniu z Barceloną to raczej zasługa toru, jego szorstkiej nawierzchni i cieplejszych warunków, a także układu toru, co sprawia, że odczucia są zupełnie inne niż w Barcelonie. Oczywiście dowiedzieliśmy się o wiele więcej o samochodzie i sprawiliśmy, że jest szybszy, a chyba tego właśnie oczekujemy. Ulepszenia zadziałały, więc miejmy nadzieję, że je zachowamy w bolidzie”.

Aktualny mistrz świata zaznaczył jednak, że to nie był pełnoprawny przejazd tempem kwalifikacyjnym, choć podkreślił, że inne zespoły też nie pokazały swojego prawdziwego tempa.

„To był tylko ogólny postęp na przestrzeni dnia i kwestia wypróbowania kilku różnych rodzajów opon. Myślę jednak, że skupiliśmy się przede wszystkim na oponach, których będziemy używać w przyszłym tygodniu. Samochód dobrze się prowadził, a my wykonaliśmy zaplanowany program, co zawsze jest pozytywne. Każdy ma więcej w baku, nikt nie jeździ w tej chwili na maksimum możliwości i tempem kwalifikacyjnym”.

Sezon Formuły 1 rozpocznie się za tydzień, 20 marca, wyścigiem o Grand Prix Bahrajnu.

Źródło: racer.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze