Hamilton: W tym momencie nie jesteśmy faworytami

Ekipa Mercedesa od lat jest znana z tego, że nie tylko swoimi wypowiedziami, ale również zachowaniem na torze podczas przedsezonowych testów Formuły 1 próbuje uśpić swoich rywali.

Tym razem o formie swojego zespołu wypowiedział się Lewis Hamilton. Według Brytyjczyka ekipa z Brackley na ten moment nie jest zdolna do wygrywania. Problemem Srebrnych Strzał jest „morświnowanie”, czyli podskakiwanie samochodu, kiedy traci i odzyskuje docisk. Było to widoczne zwłaszcza na prostej startowej toru w Bahrajnie. Jednak zjawisko pojawiło się już na testach w Barcelonie i wiele osób uważa, że takie zachowanie samochodu może być niebezpieczne i należy mu się bliżej przyjrzeć.

„Na ten moment myślę, że nie jesteśmy zbyt konkurencyjni, aby wygrywać” – przyznał Lewis Hamilton. „Oczywiście za tydzień będziemy mogli lepiej pokazać nasze tempo, ale myślę, że niektórzy mogą zaskoczyć. Ludzie mówią, że ciągle mówimy o sobie, ale w tym roku jest trochę inaczej”.

Siedmiokrotny mistrz świata Formuły 1 uważa, że jego ekipa nie jest obecnie tą najszybszą w stawce: „Na ten moment nie jesteśmy szybcy. Myślę, że Ferrari wygląda na najszybsze, może Red Bull, potem może my albo McLaren, nie wiem, ale na pewno nie jesteśmy na szczycie”.

Podobne komentarze padały już na początku sezonu 2021, ale według kierowcy Mercedesa teraz jest znacznie inaczej: „Jest całkiem inaczej [niż w 2021 roku]. To nie wygląda tak dobrze jak rok temu, z trudną sesją treningową i kwalifikacyjną, którą mieliśmy... a potem było inaczej w wyścigu [Max Verstappen wygrał kwalifikacje do pierwszego wyścigu sezonu, ale to Lewis Hamilton wygrał pierwszą rundę sezonu]. Myślę, że tym razem mamy przed sobą znacznie większe wyzwania i zmiany, które wymagają czasu. Z tego mi powiedziano, musimy znaleźć sporo tempa. Musimy się tylko nauczyć go wyodrębnić i rozwiązać nasze niektóre problemy nad czym pracujemy. Wszyscy w fabryce wykonują niesamowitą pracę, pracując ciężko, jak tylko mogą, ale musimy pokonać pewne przeszkody”.

Pomimo takich wypowiedzi, obaj kierowcy Mercedesa przejechali 385 okrążeń podczas trzech dni testowych na torze Sakhir, gdzie już 18 marca rozpocznie się pierwszy wyścigowy weekend sezonu 2022.

Źródło: F1.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze