Russell: Pięć zespołów będzie w walce o tytuł w sezonie 2022

Kierowca Mercedesa George Russell przewiduje, że w nadchodzącym sezonie Formuły 1 aż pięć zespołów będzie liczyć się w walce o mistrzowski tytuł.

Do tej pory era jednostek hybrydowych była praktycznie zdominowana przez Mercedesa. Jedynie w ostatnim sezonie wyzwaniu sprostał Red Bull, który do ostatniej rundy sezonu walczył o mistrzostwo wśród konstruktorów, zaś tytuł mistrza Formuły 1 wywalczył kierowca austriackiej ekipy, Max Verstappen. Russell, który przechodzi do Mercedesa na miejsce Valtteriego Bottasa, uważa, że w tym sezonie, mimo zmian w przepisach technicznych, możliwa jest walka o najwyższe pozycje przez wiele zespołów, w tym Ferrari czy McLaren.

„Zespół taki jak Ferrari, który przez ostatnie dwa lata miał trudniejszy okres, będzie naprawdę głodny powrotu do walki, szczególnie uwzględniając te zmiany przepisów, podobnie jak McLaren” – powiedział Russell na zakończenie sezonu 2021. „Takie ekipy mają infrastrukturę, talent w dziale inżynieryjnym, a także solidnych kierowców, aby podjąć walkę. Naprawdę wierzę, że jest pięć zespołów, które mogą zrobić coś wyjątkowego w przyszłym roku, więc trzeba być naprawdę w mocnej formie, a [w sezonie 2022] rozwój będzie absolutnie kluczowy”.

Brytyjczyk dodał również, że zwycięzca zostanie wyłoniony na drodze trwającej przez cały sezon wojny badawczo-rozwojowej, a nie kto zaprezentuje najlepszą formę na otwarcie tegorocznego sezonu w Bahrajnie.

„To nie będzie ten, kto będzie posiadać najszybszy samochód [podczas testów lub w pierwszym wyścigu]; to ten, kto będzie w stanie zrozumieć bolid i wokół niego dokonać rozwoju przez cały rok. Moim zdaniem wszystkie zespoły dokonają dużego postępu na koniec roku w porównaniu z pierwszą rundą”.

Swój ostatni sezon w Williamsie Russell ukończył na 15. miejscu w klasyfikacji kierowców z dorobkiem 16. punktów.

Źródło: formula1.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league