Alonso ma nadzieję na powrót Hondy do F1

Były kierowca McLarena Honda w Formule 1 Fernando Alonso ma nadzieję na to, że japoński producent powróci niedługo do mistrzostw świata. Honda oficjalnie wycofała się po zdobyciu przez Maxa Verstappena tytułu w klasyfikacji kierowców.

Alonso był jednym z głównych aktorów powrotu Hondy do F1 w sezonie 2015. Współpraca nie przyniosła jednak zakładanych rezultatów, co wiązało się z narastającą frustracją ze wszystkich stron. Niezadowolony był także sam Alonso, co Honda próbowała złagodzić, umożliwiając mu start w Indianapolis 500. Współpraca i rozstanie z McLarenem zszargało reputację Hondy. Ta została jednak odbudowana, gdy cztery lata później Max Verstappen sięgnął po mistrzostwo, korzystając z japońskiego silnika.

„Oczywiście, gdy rozeszli się z McLarenem, nie sądzę, by marzyli wtedy o tytule mistrzowskim, ale zrobili dobrą robotę” – powiedział Alonso. „Zatrudnili właściwych ludzi, zmienili strukturę zarządzania i wprowadzili nową filozofię. Wykonali robotę i cieszę się razem z nimi”.

„Rozmawiałem z [Masashim] Yamamoto w czasie trzech-czterech ostatnich rund, bo mam z nim bardzo dobry kontakt. To on umożliwił mi m.in. przetestowanie motocykla MotoGP. Mamy dobre relacje i pogratulowałem mu od razu zaraz po Maxie. Cieszę się z ich sukcesu. To smutne, że odchodzą, ale mam nadzieję, że wrócą”.

Yamamoto, będący szefem ds. sportów motorowych w Hondzie, docenia udział współpracy z Alonso i McLarenem w zdobyciu tytułu mistrzowskiego: „Wszystkie fundamentalne kwestie, które teraz pozwoliły nam walczyć o mistrzostwo, zostały zbudowane za czasów McLarena, więc wiele wtedy osiągnęliśmy. Szkoda, że zbytnio się wzajemnie szanowaliśmy i przez to nie poszło najlepiej – współpraca nam się nie ułożyła. Wiele się jednak nauczyliśmy, co przyspieszyło nasze postępy w Red Bullu”.

Źródło: racer.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league