Verstappen: Sytuacja jest coraz bardziej ekscytująca

Max Verstappen zajął w dzisiejszym wyścigu o Grand Prix Kataru drugie miejsce, Holender po zmaganiach przyznał, że sytuacja w klasyfikacji generalnej jest coraz bardziej ekscytująca dla kibiców.

Holender wystartował do wyścigu z siódmego miejsca, po karze nałożonej na niego przez sędziów za nierespektowanie żółtych flag. Verstappen bardzo dobrze wystartował i już po pierwszych zakrętach znajdował się na czwartej lokacie, po kilku okrążeniach bez problemu poradził sobie z Gaslym, oraz Alonso i awansował na drugie miejsce. Przez cały wyścig kierowca Red Bulla utrzymywał się w odległości kilku sekund za Lewisem Hamiltonem, któremu nie był w stanie zagrozić.

Szczerze mówiąc, nie przejąłem się zbytnio otrzymaną karą" - powiedział Verstappen. Liczyło się dla mnie to, żeby szybko przebić się do przodu i zaatakować kierowców znajdujących się przede mną. Miałem bardzo dobre pierwsze okrążenie, a po pięciu kółkach byłem już drugi i starałem się utrzymać w miarę blisko Lewisa. Ważny jest również dodatkowy punkt zdobyty za najszybsze okrążenie, więc jestem zadowolony z tego, jak wszystko się potoczyło. Niestety nie mieliśmy tempa, żeby w trakcie tego weekendu pokonać Mercedesa i kluczowe było minimalizowanie strat. Musimy pozostać skoncentrowani na celu, który chcemy osiągnąć, nic innego nie powinno się liczyć. Pozostały dwa wyścigi do końca, wszystko może się zdarzyć".

Verstappen odniósł się również do walki o mistrzowski tytuł pomiędzy nim, a Lewisem Hamiltonem.

Czuje się dobrze i jestem zrelaksowany. Wiem, że do końca będziemy toczyć zaciętą walkę i będzie ciężko, a tytuł zdobędzie lepszy. Tak małe różnice w klasyfikacji z pewnością są ekscytujące dla kibiców, którzy będą przeżywać dużo emocji w pozostałych dwóch wyścigach".

Kierowca Red Bulla ma na swoim koncie 351,5 punktu, a Lewis Hamilton traci do niego 8 punktów.

Źródło: f1.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league