Mazepin lepszy od Schumachera na Interlagos

W porównaniu z emocjonalną sobotą, Nikita Mazepin zaliczył udany wyścig o Grand Prix São Paulo w niedzielę. Rosjanin wykonał również dość podobny manewr wyprzedzania na Schumacherze jak ten, który Lewis Hamilton wykonał na Sergio Pérezie w pierwszym zakręcie toru Interlagos.

Kierowca Haasa był zadowolony z przebiegu rywalizacji. Przypomnijmy, że dla obu kierowców amerykańskiej ekipy był to pierwszy weekend, kiedy jeździli po brazylijskim obiekcie. Mazepin uczył się toru z nagrań na YouTube, natomiast Schumacher - jako junior Ferrari - miał możliwość testowania w symulatorze.

"Miałem dobry dzień. Mój start nie był najlepszy – szybko ruszyłem z pola, jednak potem zblokowałem koła, więc kilka pierwszych zakrętów było trudnych, aby kogokolwiek wyprzedzić. Zaliczyłem dobry czwarty zakręt, a następnie starałem się dobrze dbać o opony przez pierwsze okrążenia. Zespół wykonał kawał dobrej roboty dając mi samochód, który spisywał się dobrze na początku wyścigu. Środkowa część rywalizacji była trudniejsza, lecz potem mogłem zminimalizować straty pod koniec zmagań. Byłem w stanie wyprzedzić, kiedy to było konieczne i oczywiście przy wirtualnym samochodzie bezpieczeństwa staraliśmy się zmaksymalizować to, ale na stole nie było zbyt wiele, aby wydobyć jeszcze więcej z dnia wyścigowego".

Nikita Mazepin nadal nie ma swoim koncie żadnych punktów, podobnie jak jego partner z zespołu Mick Schumacher.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Haas F1 Team

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league