Ocon: Doprowadziliśmy wszystko do granic możliwości

Esteban Ocon po dwóch słabszych wyścigach wrócił do punktowanej dziesiątki. Francuz na Autódromo José Carlos Pace po zamianie pozycji z Fernando Alonso w końcówce Grand Prix zajął ósme miejsce.

Ocon zaznaczył po niedzielnej rywalizacji, jak ważna była wydajność zespołu w trakcie przygotowania do Grand Prix, a także zarządzania nim w trakcie: „Cieszę się, że wróciłem do punktowania po bardzo żywym wyścigu. To była przede wszystkim kwestia pracy zespołowej między nami wszystkimi” – powiedział kierowca Alpine. „Staraliśmy się zmaksymalizować wszystko najlepiej, jak tylko potrafimy i doprowadziliśmy wszystko do granic możliwości, zarówno pod względem wydajności, jak i taktyki”.

„Kiedy Gasly zjechał do boksów po raz drugi, przepuściłem Fernando [Alonso], aby sprawdzić, czy jego aspiracje mogą pomóc nam utrzymać go (Gasly’ego) z tyłu. To zadziałało przez kilka okrążeń, ale ostatecznie nie wystarczyło i Fernando zwrócił mi pozycję. Zajęcie ósmego i dziewiątego miejsca daje nam sześć punktów i jest to ważny wynik dla mistrzostw konstruktorów. Nadal jest ciasno, jedziemy na dwa nieznane tory i w dalszym ciągu będziemy dawać z siebie wszystko, aby utrzymać naszą pozycję".

Źródło: Informacja prasowa Alpine

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league