Pérez widzi potencjał w Red Bullu RB16B

Sergio Pérez, który przejechał na torze Silverstone pierwsze kilometry za kierownicą RB16B, uważa, że samochód jest narzędziem, dzięki któremu będzie w stanie wykonać swoją pracę w pierwszym sezonie w barwach Red Bull Racing.

Po poniedziałkowej prezentacji, Red Bull udał się na tor Silverstone na przeprowadzenie dnia filmowego. Najpierw we wtorek Pérez sprawdził się za sterami dwuletniego RB15, aby nabrać pewnej wprawy, zaś następnie w środę mógł już przejechać pewien dystans z wykorzystaniem tegorocznego modelu, RB16B. Meksykanin, który będzie w tym roku zespołowym kolegą Maxa Verstappena, porównał oba samochody i stwierdził, że w najnowszym samochodzie zobaczył spory postęp.

„Jest tyle do nauczenia się, tyle do doświadczenia” – powiedział Pérez. „Samo spojrzenie na moje nazwisko na samochodzie jest czymś wyjątkowym. Jazda nowym samochodem, którym będziemy rywalizowali w tym sezonie, to specjalna chwila dla całego zespołu. Tak ciężko pracowali przez cały rok oraz przez zimową przerwę, więc wyjazd nim na tor to dość emocjonujący dzień. Tak bardzo na to czekaliśmy i muszę powiedzieć, że widzę potencjał”.

„Byłem niezwykle zadowolony z jazdy RB15. Miałem już odniesienie do tego, jak prowadzi się samochód Red Bulla, a następnie wskoczyłem do samochodu – mojego samochodu, którym będę jeździł w tym roku. To niesamowite. Warunki nie były najlepsze, ale po prostu fajnie było poczuć się komfortowo przy korzystaniu z pedałów, hamulców i wszystkich nowych rzeczy, przez które przechodzę, więc to jest ekscytujące”.

„Czuję krok w dobrą stronę pod kątem ogólnej przyczepności przy wszystkich rodzajach prędkości. Nie zrobiłem wiele, ale już odczuwam, że samochód ma duży potencjał”.

Dzień filmowy Red Bulla był okazją do sprawdzenia nowej jednostki napędowej Hondy, która przyspieszyła prace nad silnikiem w związku z odejściem z Formuły 1 pod koniec tego roku. Za kierownicą RB16B znalazł się również Max Verstappen, który zamierza celować co najmniej w kilka zwycięstw w tym roku. Co ciekawe, Red Bull nie opublikował jeszcze żadnych faktycznych zdjęć RB16B, co sugeruje pewne nowości techniczne, które mają nie ujrzeć światła dziennego co najmniej do przedsezonowych testów.

Źródło: racer.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league