Kubica: Jazda nowym samochodem, to zawsze dreszczyk emocji

Robert Kubica był pierwszym kierowcą zespołu Alfa Romeo Racing ORLEN, który miał okazję poprowadzić nowy samochód ekipy z Hinwill, oznaczony symbolem C41. Polak podczas dnia filmowego na torze Catalunya przejechał 29 okrążeń.

Krakowianin prace rozpoczął o godzinie 9:32 i większość przejechanego dystansu pokonał po krótszej wersji obiektu pod Barceloną. Po kilku okrążeniach instalacyjnych model C41 został poddany serii testów, w celu sprawdzenia wszystkich układów, pod kątem gotowości samochodu do dalszych jazd.

Brak problemów z niezawodnością oznaczał, że dzień przebiegł zgodnie z harmonogramem, pozostawiając zespół w dobrym nastroju przed zimowymi testami, które są zaplanowane na 12-14 marca w Bahrajnie: „To zawsze wyjątkowy moment, gdy jako pierwszy prowadzisz nowy samochód” – powiedział Kubica. „Dzisiaj skupiliśmy się na tym, czy wszystko działa zgodnie z planem oraz, czy wszystkie systemy działają prawidłowo, więc osiągi nie były celem. Ale dreszczyk emocji związany z prowadzeniem samochodu takiego jak ten nie jest mniejszy. Samochód sprawował się dobrze i nie mogę się doczekać ponownej jazdy nim w dalszej części sezonu”.

Zadowolony z przebiegu dnia był również szef zespołu Frédéric Vasseur: „Dzisiejsza praca jest kluczowym krokiem w naszych przygotowaniach do sezonu i z przyjemnością informuję, że dzień przebiegł zgodnie z planem. Udało nam się przeprowadzić wszystkie kontrole, które zaplanowaliśmy, a teraz możemy skupić się na analizie tych pierwszych fragmentów danych i przygotowaniu się do następnego testu za dwa tygodnie”.

Źródło: Informacja prasowa Sauber Group

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league