Verstappen niezadowolony z drugiego miejsca na starcie

Czwarty raz w tym sezonie Max Verstappen wystartuje z drugiego pola do wyścigu o Grand Prix Formuły 1. Holender przegapił jednak swoją najlepszą szansę na pole position. Pierwszy kwalifikacyjny triumf ekipy innej niż Mercedes-AMG przypadł bowiem Lance’owi Strollowi.

„Chyba po raz pierwszy w tym sezonie siedzę [na konferencji prasowej] niezadowolony i to mówi wszystko” – powiedział kierowca Red Bull Racing. „Wszystko szło całkiem dobrze na oponach deszczowych, ale gdy podczas sesji Q1 próbowałem przejściówek, nie działały, jak trzeba, nawet w porównaniu z innymi. Podczas sesji Q3 nie byłem pewny wyboru opon przejściowych, bo czułem się dobrze na deszczówkach”.

Verstappen zdecydowanie dystansował stawkę na początku sesji Q3, gdy tor nadal był zalany wodą. Wraz ze zmianą warunków przewaga Holendra szybko stopniała: „Wydaje mi się, że tor zdecydowanie zaczynał faworyzować przejściówki. Dla mnie to nie było dobre, bo gdybym pozostał na deszczówkach, uzyskałbym bardzo podobny czas. Zdecydowanie coś u nas nie działało z tą oponą”.

Holender był najszybszy we wszystkich sesjach treningowych: „Jestem niezadowolony, bo przez cały weekend byliśmy pierwsi i wyglądaliśmy pewnie, by przegrać w Q3. Nie obchodzi mnie, gdzie są Mercedesy – patrzę tylko na nasz wynik i nie byliśmy dobry w Q3, dlatego jestem zły. Nie można oglądać się na innych, tylko patrzeć na siebie, a w Q3 nie byliśmy dobrzy”.

Źródło: formula1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league