Szef Scuderia Ferrari Mattia Binotto uważa, że Mick Schumacher jest dobrym kandydatem do zajęcia miejsca w samochodzie Formuły 1, ale podkreśla, że przyszły rok będzie dla niego kluczowy pod wieloma względami w tej kwestii.

Syn siedmiokrotnego mistrza świata Michaela Schumachera, w zeszłym sezonie dołączył do zespołu Formuły 2 – Prema Racing – gdzie raz wygrał wyścig, a cały sezon zakończył na dwunastym miejscu w klasyfikacji generalnej.

Końcowy wynik niemieckiego kierowcy sprawił, że wiele osób było rozczarowanych debiutem Schumachera w F2. W obronie 20-letniego kierowcy stanął szef zespołu Ferrari Mattia Binotto: „Jesteśmy dumni z tego, że [Mick] jest częścią FDA [Ferrari Driver Academy], nie tylko dla tego, że jest synem Michaela Schumachera, ale uważamy, że jest dobrym kierowcą i naprawdę dobrze spisał się w debiutanckim sezonie” – powiedział Binotto.

„Jeśli spojrzysz na tabele, zobaczysz kilku doświadczonych kierowców na szczycie, Mick miał tylko jeden sezon na zdobycie doświadczenia. A jeśli popatrzysz na debiutantów, to wypadł całkiem dobrze, on był przecież jednym z nich”.

„Myślę, że następny sezon będzie dla niego kluczowy pod kątem zrozumienia, jak bardzo się rozwija. Oczekujemy wiele od niego w kolejnym roku, ponieważ będzie miał za sobą jeden sezon doświadczenia i jesteśmy prawie pewni, że będzie dobrym kandydatem do zajęcia miejsca F1 w przyszłości”.

Binotto nie chciał jednak stwierdzić, czy Niemiec będzie kiedyś w stanie pójść drogą swojego ojca i zająć miejsce w samochodzie Ferrari: „Czy w przyszłości będzie mógł zająć miejsce w Ferrari? Jest naprawdę na to za wcześnie” – skomentował. „Celem FDA jest znalezienie kolejnego talentu dla Ferrari, a on jest jego częścią, ponieważ uważamy, że ma talent to bycia w tej grupie”.

Szef włoskiej ekipy zasugerował również, że w sezonie 2021 możemy nie zobaczyć żadnego z kierowców Akademii Ferrari w stawce F1 ze względu na to, że przy nowej koncepcji samochodów Formuły 1 kluczowe będzie doświadczenie kierowcy: „Rok 2021 będzie zbyt wczesnym dla jednego z naszych młodych talentów. W roku 2021 ważne będzie doświadczenie kierowców, ponieważ będziemy mieli zupełnie nową konstrukcję samochodu”.

Źródło: planetf1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race