Hamilton: Mieliśmy mniej mocy w porównaniu z rywalami

Lewis Hamilton powiedział, że jest dość zadowolony z trzeciego pola startowego, ale dodał, że przyczyną takiego stanu rzeczy była niewystarczająca moc jednostki napędowej.

W sobotę na Interlagos najszybszym kierowcą był Max Verstappen, zaś drugi czas uzyskał Sebastian Vettel. Tym samym Brytyjczyk od lipca nie wywalczył pole position, ale cieszył się z czasu w kwalifikacjach, jak również z faktu rozdzielenia kierowców Ferrari, którzy ponownie zaprezentowali wysokie prędkości maksymalne na prostych toru Interlagos.

„Gratulacje dla Maxa, przejechał świetne okrążenie. W trzecim treningu wydawało się, że jesteśmy konkurencyjni, ale potem w kwalifikacjach albo my straciliśmy, albo inni zyskali. Niemniej jednak bardzo się cieszę, że rozdzieliłem zawodników Ferrari, gdyż zawsze jest to trudne zadanie. Wydaje mi się, że brakowało nam mocy w porównaniu z innymi i przez to straciliśmy czas. Dałem z siebie absolutnie wszystko. Moje najlepsze okrążenie w sesji było tym ostatnim, więc jestem szczęśliwy” – powiedział Hamilton.

Piątkowe próby tempa wyścigowego pokazały, że Mercedes miał przewagę. Warunki w porównaniu z treningami a wyścigową niedzielą mają mocno się różnić, przez co zebrane dane mogą nie być do końca wiarygodne. Tak czy inaczej Hamilton liczy na to, że na Interlagos będzie w stanie sięgnąć po satysfakcjonujący rezultat.

„Tempo na długich przejazdach było dobre; ogólnie w tym roku ten aspekt był silny. Myślę, że wszystkich będzie to trudne zadanie. Temperatura toru może wynieść nawet 50°C, czego jeszcze w ten weekend nie widzieliśmy. Byłem świadomy moich ustawień samochodu, więc miejmy nadzieję, że te ustawienia będą jutro dobrze się spisywać”.

Źródło: skysports.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league