Kubica: Kwalifikacje były dobre, ale miałem problemy z przyczepnością

Robert Kubica powiedział, że po piątkowym wypadku, po którym jego samochód był dość poważnie uszkodzony, sobotę na Interlagos mógł zaliczyć do pozytywnych, jednak jest świadomy, że w wyścigu będzie ciężko.

Po tym, jak w pierwszym treningu za kierownicą samochodu Kubicy zasiadł Nicholas Latifi, Polak powrócił do pracy na FP2. Na początku sesji utracił jednak panowanie nad swoim autem w sekcji Senny z powodu wilgotnego jeszcze toru, po czym wylądował w barierach, uszkadzając między innymi przednią część pojazdu. Williams na sobotę przygotował Kubicy zapasowy monokok, dzięki któremu mógł kontynuować udział w weekendzie wyścigowym w Brazylii.

W kwalifikacjach Polak przegrał z zespołowym kolegą Georgem Russellem o 0,488 sekundy, plasując się na 19. pozycji, jednak jak przyznał, samochód prowadził się dobrze, jednak miał pewne problemy z przyczepnością.

„[Sobota] była dobrym dniem, a odczucie z jazdy było dobre, nawet po rozczarowaniu z powodu nieuczestniczenia w piątkowych sesjach. Tor jest trudny, ale jednocześnie przyjemny podczas jazdy, jednak mieliśmy problemy z przyczepnością. W wyścigu damy z siebie wszystko, ale realistycznie patrząc – będzie ciężko. Nastroje wśród chłopaków oraz w zespole utrzymują się na wysokim poziomie, więc miejmy nadzieję na jakieś szanse w wyścigu” – powiedział Kubica.

Z kolei Russell przyznał, że był zadowolony ze swojego wyniku w kwalifikacjach, które jednocześnie przebiegły zgodnie z założeniami.

„Kwalifikacje przebiegły zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Samochód był przyzwoity w prowadzeniu, a jazda po tym torze jest przyjemna. Jesteśmy na takiej a nie innej pozycji, ale staraliśmy się wyciągnąć jak najlepszy rezultat. Trudno jest, gdy tor poprawia się z każdym okrążeniem. Byłem bardzo zadowolony z mojej próby, ale nadal można było pojechać lepiej”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Williams

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league