Vettel: Nie pierwszy raz jesteśmy szybcy w treningach

Po tym jak kierowcy Ferrari byli najszybsi w obu piątkowych treningach przed Grand Prix Belgii Formuły 1, Sebastian Vettel studził emocje dziennikarzy, przypominając że to nie pierwszy udany piątek dla włoskiej ekipy.

„To nie pierwszy raz, kiedy piątek wygląda dla nas dobrze” – stwierdził Niemiec. „Prawdopodobnie sobotni poranek też będzie udany, a potem zobaczymy co się wydarzy popołudniu. Nie biorę niczego za pewnik. Nie zapominajmy, że to tylko piątek”.

Jednak kierowca Ferrari uważa, że jego ekipa nie jest faworytem do wygrania wyścigu: „Nie, ponieważ tempo na długich przejazdach było słabe. To był pozytywny dzień i miło znów wrócić do samochodu, zwłaszcza na takim torze jak ten, ale nadal jest sporo miejsca na poprawę. Wszystko rozpocznie się na serio w sobotę po południu i w niedzielę. Na szybkich przejazdach nasze osiągi są ok, ale wyścig to nie tylko jedno okrążenie, więc musimy popracować nad naszym tempem wyścigowym, zwłaszcza w drugim sektorze. Podczas obu treningów ślizgaliśmy się za bardzo właśnie w nim, więc w wyścigu będzie ważne aby zoptymalizować pracę opon i ich zachowanie. Nadal mamy sporo pracy na sobotę”.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league