Podczas minionego weekendu Grand Prix Brazylii Formuły 1, Felipe Massa oraz Lewis Hamilton zostali zapytani o pamiętne wydarzenia z wyścigu sprzed dziesięciu lat, który został zapamiętany jako jedno z najbardziej emocjonujących rozstrzygnięć w walce o tytuł mistrza świata.

„Nie przegrałem tytułu w Brazylii. Wygrałem tamten wyścig, ale nic więcej [10 lat temu] nie zależało ode mnie” – powiedział Massa. „Wygrana powodowała, że byłem mniej sfrustrowany, ponieważ zrobiłem wszystko co mogłem. Hamilton został mistrzem z powodu dobrego sezonu, nie dlatego że był piąty na Interlagos”.

„W Singapurze nie zdobyłem żadnego punktu, byłem trzynasty. Na Węgrzech, kiedy byłem liderem na dwa okrążenia przed końcem wybuchł mi silnik, więc było mało prawdopodobne, że wyjadę z Interlagos jako mistrz”.

Wicemistrz świata z sezonu 2008 został również zapytany o to, czy chciałby nadal się ścigać w Formule 1, na co odpowiedział żartobliwie: „Gdyby to oznaczało ponowne ściganie się w Williamsie, myślę, że lepiej byłoby się nie ścigać”.

Hamilton wspominał natomiast, że wygrana na Interlagos była trudna ze względu na nastroje lokalnych kibiców, którzy popierali Massę: „Relacje z Brazylią miały swoje lepsze i słabsze dni, ale teraz jest dobrze”.

Źródło: nbcsports.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Wyniki

Partnerzy

rally and race