Max Verstappen twierdzi, że jego sprzeczka z Estebanem Oconem podczas ważenia po Grand Prix Formuły 1 w Brazylii, została wywołana przez nerwową reakcję i postawę kierowcy Force India.

Holenderski kierowca otrzymał dwa dni prac społecznych od FIA jako karę za przepychanie się z rywalem, które było efektem wcześniejszego incydentu, kiedy Verstappen prowadził w wyścigu, a Ocon próbował wyprzedzić go w drugim zakręcie toru Interlagos.

Goszcząc w programie «Peptalk» holenderskiej stacji telewizyjnej Ziggo Sport w poniedziałkowy wieczór, kierowca Red Bulla powiedział, że nie zamierzał przepychać się z Oconem: „Zawsze jest łatwo rozmawiać po incydencie. Chciałem po prostu go poszukać i zapytać, co się stało, jak mogło dojść do czegoś takiego? Natychmiast odpowiedział, że był szybszy ode mnie i powiedział to z takim ironicznym uśmiechem na twarzy. Widzi się kogoś takiego jak on, który nawet nie przeprasza za to, co się stało i reaguje odwrotnie niż trzeba”.

21-latek zapytany, czy uważa, że Ocon mógł zemścić się za europejskie starcia w Formule 3 w 2014 roku, Max Verstappen odpowiedział twierdząco: „Nie, on aktualnie nie jest żadnym konkurentem w Formule 1. Skupiam się na ludziach, na których muszę się skupiać i staram się pokonać kierowców, którzy mają konkurencyjne samochody”.

Źródło: motorsport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race