Alonso: Jesteśmy bliżej punktów

Zespół McLarena wierzy, że ich ustawienie na starcie i właściwy dobór opon, pozwoli na uzyskanie mocnego wyniku w niedzielnym wyścigu o Grand Prix Meksyku Formuły 1.

Fernando Alonso 19. raz z rzędu pokonał zespołowego partnera podczas sobotniej «czasówki». Dwukrotny mistrz świata ustawi się do wyścigu na 12. polu startowym: „Moje okrążenie nie było idealne. Na ostatnim komplecie opon samochód był podsterowny w szybkich zakrętach i nie byłem zadowolony z mojego okrążenia. Zrobiłem kilka błędów i straciłem kilka dziesiątych, zatem 12. miejsce było lepsze niż oczekiwaliśmy. Po odpadnięciu w Q1 podczas czterech ostatnich rund, ta pozycja jest niezła i jesteśmy bliżej punktów niż w poprzednich wyścigach”.

„Silnik Renault pracuje tutaj dobrze, a wysokość nie wydaje mu się przeszkadzać tak bardzo jak rywalom. Nasze tempo na długich przejazdach z treningów napawa nas optymizmem na wyścig. Mamy tu wielu fanów, zatem będzie to coś szczególnego”.

Drugi z kierowców McLarena Stoffel Vandoorne ukończył kwalifikacje na 17 pozycji, lecz przesunie się o dwa miejsca na polach startowych, z uwagi na kary nałożone na Pierre’a Gasly’ego i Romaina Grosjeana.

Źródło: mclaren.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league