Alonso: Stać nas na więcej

Fernando Alonso zakończył obie piątkowe sesje treningowe przed Grand Prix Węgier Formuły 1 na 12. pozycji. Hiszpan jest jednak zadowolony z przebiegu pierwszego dnia jazd na torze Hungaroring i liczy na poprawę tempa w dalszej części weekendu.

„To był dla nas udany piątek. W pierwszym treningu skupiliśmy się na sprawdzaniu aerodynamiki i zdobywaniu podstawowych informacji, a w drugim treningu skorzystaliśmy z obu mieszanek opon i zbieraliśmy dane na ich temat” – powiedział Alonso. „Było bardzo gorąco, temperatura asfaltu sięgnęła w drugim treningu 61°C, co chyba stanowi rekord”.

„Warunki są takie same dla wszystkich, ale jak widzieliśmy w Hockenheim, jeśli spadnie deszcz, warunki zaczynają sprawiać trudności i pojawiają się różnorodne strategie, zatem na to liczą zapewne wszyscy w grupie środka stawki”.

„Mamy jeszcze wiele niewykorzystanego potencjału – ustawienia oraz balans nie były idealne i zmagaliśmy się dzisiaj z podsterownością. Tor cały czas się zmienia wraz z temperaturą oraz gumą naniesioną przez różne serie i musimy za nim nadążyć. Z pewnością stać nas na więcej”.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league