Szef Mercedesa Toto Wolff wyraził nadzieję na to, że Porsche wejdzie do Formuły 1 jako producent w sezonie 2021.

Po raz ostatni Porsche było zaangażowane w F1 w 1991 roku, kiedy było dostawcą silników dla zespołu Footwork. Niemiecki producent ma być jednak podobno zainteresowany nadchodzącymi zmianami w Formule 1. Obecna specyfikacja jednostek napędowych wygasa po sezonie 2020, zaś Liberty Media ma wkrótce przedstawić obraz tego, co czeka nas w przyszłości. Na razie Porsche nie wyraziło publicznej chęci powrotu do sportu, jednak w padoku mówi się już o tym od jakiegoś czasu. Wolff również liczy na to, że kolejna niemiecka marka zjawi się w F1.

„Im więcej będzie nas walczyć na tym małym placu boju, tym większą radość będziemy z tego odczuwać. Myślę, że Porsche jest zainteresowane i ocenia to środowisko, ale nie jest do końca jasne, w jaki sposób. Siedzą przy stole i wyrażają swoją opinię. Nie są jeszcze zdecydowani, ale przypuszczam, że po spotkaniu Grupy Strategicznej w przyszłym tygodniu dowiemy się nieco więcej” – powiedział Wolff w rozmowie ze Sky Sports F1.

Sam Mercedes już od pewnego czasu zapowiadał, że będzie dążyć do utrzymania w Formule 1 obecnych technologii, aby sport podążał w tym samym kierunku co cały świat pod względem rozwoju efektywności elektrycznej i samochodów elektrycznych.

„Dla nas ważne jest to, aby przesłanie technologiczne w postaci efektywności nadal było obecne. ‘Efektywność to wydajność’ jest ważną wiadomością, kiedy cały świat przenosi się na zieloną energię i elektryczność. Byłoby błędem, gdybyśmy z powodu nostalgii cofnęli się 20 lat wstecz. Nie do tego chcemy dążyć. Musimy pozostać na bardzo wysokim poziomie wydajności i efektywności. Dla nas, producentów silników, ważne jest, abyśmy nie byli częścią standardu, lecz czymś innym”.

Źródło: f1i.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Agata Kurek
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?

Partnerzy

rally and race