Daniele Sgorbini, będący dziennikarzem szanowanej włoskiej publikacji Autosprint, wyjaśnił na swoim prywatnym profilu w mediach społecznościowych, dlaczego jego zdaniem Williams zwleka z decyzją o przyszłorocznym składzie kierowców.

„Sprawa Roberta Kubicy wymaga kilku słów wyjaśnienia. To, że pieniądze są ważne w sporcie motorowym czy wielu innych dziedzinach życia nie jest niczym odkrywczym ani skandalicznym. Wygrywa ten, który ma więcej – a przede wszystkim – wydaje najmądrzej. Pieniądze muszą się zgadzać, a F1 nie jest organizacją charytatywną. Nie powinniśmy obrażać się na płacących kierowców, bo ci w wielu przypadkach – mniej lub bardziej bezpośrednio – pozwalali się ścigać tym mniej uprzywilejowanym, ale z większym talentem”.

„W tej chwili Williams musi wyliczyć, z jakie korzyści płynęłyby z powrotu Kubicy do F1 – jakie byłoby zainteresowanie, ilu nowych sponsorów mogłoby się zaangażować, itd. – i przyrównać do tego, co oferuje Sirotkin. Wciąż uważam, że osoba Kubicy byłaby korzystna dla Williamsa oraz całej F1 – być może w zespole myślą tak samo, dlatego odkładają decyzję i analizują potencjał reklamowy Kubicy”.

„Gdyby przy władzy wciąż był [Bernie Ecclestone] i pociągał za wszystkie sznurki, Kubica już dawno miałby podpisany kontrakt, ale to inna historia…”

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race