Domenicali: Alonso zasługuje na więcej

Były szef Ferrari Stefano Domenicali stwierdził, że Fernando Alonso zasługuje na sięganie po znacznie lepsze wyniki w Formule 1.

Domenicali w chwili obecnej stoi na czele Lamborghini, jednak pojawił się w miniony weekend w padoku toru Monza. Zapytany o obecną sytuację Alonso w McLarenie oraz ewentualnych prospektach na sezon 2018, stwierdził, że Hiszpan nie powinien być w takiej sytuacji.

„Znajduje się on w trudnej sytuacji. Podjęcie decyzji nie jest dla niego łatwą decyzja. Fernando jednak zasługuje na to, co najlepsze – jest świetny, wszyscy o tym wiemy. Mam nadzieję, że wybierze dobrą opcję, ponieważ jest tego wart” – powiedział Domenicali w rozmowie z AS.

Od kilku dni głośno spekuluje się o przyszłości Hiszpana, możliwej współpracy McLarena i Renault oraz związków Toro Rosso i Hondy. Uważa się, że odpowiednie umowy są już bardzo bliskie podpisania, zaś ogłoszenie powinno nastąpić maksymalnie w ciągu kilku dni. Rozwiązanie kwestii silników pozwoli także sfinalizować transfery kierowców. Jest duże prawdopodobieństwo, że do Renault trafi Carlos Sainz Jr, zaś Alonso dzięki umowy McLarena i Renault może podjąć decyzję o pozostaniu w zespole.

Po 13. rundach sezonu McLaren zajmuje przedostatnie miejsce w klasyfikacji konstruktorów z dorobkiem 11. punktów.

Źródło: Z wykorzystaniem onestopstrategy.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league