Alonso: Zdecydowanie idziemy do przodu

Fernando Alonso przyznał, że jest pozytywnie zaskoczony formą McLarena w trakcie weekendu w Austrii i uważa, że Brytyjski zespół zdecydowanie poprawia swoje tempo z każdą kolejną sesją.

W trakcie weekendu na torze Red Bull Ring Honda przywiozła silnik w nowej specyfikacji, który dostali obaj kierowcy, a Fernando Alonso jadąc z nową jednostką napędową uplasował się na ósmej pozycji w drugiej sesji treningowej. Niestety Hiszpan został zmuszony do powrotu do starej jednostki napędowej po wykryciu problemu z MGU-H w trzeciej specyfikacji. Pomimo starszej wersji silnika Alonso był bardzo blisko awansu do Q3 i jest pozytywnie nastawiony przed jutrzejszym wyścigiem.

„Czuję, że wydobyliśmy dziś maksimum z samochodu, jestem bardzo zadowolony z mojego okrążenia w sesji kwalifikacyjnej, naszego wyniku jako zespół i ogólnie z przebiegu całego weekendu” – powiedział Alonso. „Po wczorajszym dniu musieliśmy powrócić do starej specyfikacji silnika, więc bycie konkurencyjnym i dobre osiągi w trakcie kwalifikacji są dla mnie czymś pozytywnym. Cały zespół pracuje bardzo ciężko, by poprawić konkurencyjność naszego pakietu, w trakcie każdego weekendu wprowadzamy jakieś poprawki i zdecydowanie idziemy do przodu pod względem szybkości”.

„Nadal musimy poprawić naszą niezawodność, ale mam nadzieję, że w ciągu kolejnych tygodni wszystko wróci na właściwe tory i będziemy w stanie walczyć o wysokie pozycje. W trakcie jutrzejszego wyścigu przy dobrej strategii i sprzyjających okolicznościach możemy zdobyć punkty, mocno w to wierzę. Jutro może popadać, co dla nas będzie pozytywne i może pomóc w osiągnięciu lepszego rezultatu”.

Stoffel Vandoorne również uważa, że postępy, które odnotowuje McLaren powinny niedługo zapewnić regularną walkę o punkty.

„Jak na razie ten weekend układa się dobrze, wszystko idzie pozytywnie” – powiedział Belg. „W trakcie treningów mieliśmy dobre tempo, samochód był niezawodny, a kwalifikacje również zakończyliśmy z pozytywnym rezultatem. Dzisiejszego popołudnia stawka była bardzo ściśnięta, zabrakło kilku dziesiątych by awansować do finałowej części czasówki. Ten rezultat pokazuje, że z każdą sesją nasza konstrukcja jest coraz lepsza i obraliśmy właściwy kierunek pracy nad rozwojem samochodu. Musimy naciskać tak mocno jak to tylko możliwe”.

Źródło: gpupdate.net

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league