Alonso z nową jednostką napędową przed wyścigiem o GP Bahrajnu

Fernando Alonso potwierdził, że przed jutrzejszym wyścigiem o Grand Prix Bahrajnu będzie musiał wykorzystać nową jednostkę napędową Hondy po tym, jak jego dotychczasowy silnik uległ awarii w czasie kwalifikacji.

Hiszpan miał zamiar pokonać swoje pierwsze pomiarowe okrążenie w drugim segmencie kwalifikacji, jednak wystąpiła awaria silnika, na skutek której musiał wrócić do garażu, po czym nie pojawił się już na torze. Alonso, który do wyścigu na torze Sakhir wystartuje z 15. pola, zasugerował, że należy przygotować się trudny niedzielny wieczór, ponieważ przed wyścigiem nie będzie można sprawdzić nowej jednostki napędowej.

„Jednostka napędowa uległa awarii. Moje okrążenie było dobre; do ostatniego zakrętu byłem lepszy o pół sekundy w porównaniu z Q1, jednak wtedy nacisnąłem na pedał gazu i silnik wybuchł, więc niestety tak przedstawia się sytuacja. Mieliśmy okazję być kilka miejsc wyżej, niż aktualnie się znajdujemy” – powiedział Alonso.

„Jutro zamontujemy nową jednostkę napędową nie do końca ustawioną perfekcyjnie, ponieważ nie ma rozgrzewki i nie ma również okrążeń, podczas których możemy ustawić silnik, więc najprawdopodobniej czeka nas trudny wyścig”.

Alonso przejdzie zatem na drugą jednostkę napędową. W tym sezonie kierowcy mogą wykorzystać z alokowanych czterech układów tego typu, a w przypadku kolejnej wymiany zostaną nałożone kary.

Zespołowy kolega Hiszpana Stoffel Vandoorne kwalifikacje zakończył na siedemnastej pozycji, narzekając przez zespołowe radio na problemy z hamulcami.

Źródło: gpupdate.net

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league