Mercedes-AMG zaprezentował model F1 W15 E Performance

Fabryczny zespół Mercedesa-AMG zaprezentował swój samochód na sezon 2024 Mistrzostw Świata Formuły 1. Model F1 W15 E Performance to ostatni samochód z Brackley, który poprowadzi Lewis Hamilton. Jego zespołowym kolegą będzie George Russell.

Model W15 jest ewolucją poprzedniego modelu. Mercedes-AMG w połowie sezonu 2023 obrał nowy kierunek rozwoju samochodu, którego jednak nie mógł w pełni zrealizować bez zmiany kluczowych elementów, jak nadwozia i obudowy skrzyni biegów.

„Wiemy, że mamy wiele przed sobą, aby walczyć na czele stawki. Nie ma cudów w tym sporcie” – powiedział szef zespołu Toto Wolff. „Nie brakuje nam jednak ambicji i determinacji. Od wyznaczenia nowego kierunku rozwoju, ten szedł zgodnie z planem. Mieliśmy kilka priorytetów dla tego samochodu. Wkrótce zobaczymy, czy zrobiliśmy krok, o którym marzyliśmy”.

Dyrektor techniczny James Allison dodał: „Projektowanie każdego samochodu to proces iteracyjny. I to długotrwały. Sięga on wstecz do zeszłego roku. Nowy samochód pozwala zespołowi na większe zmiany, które nie są możliwe podczas sezonu. Są to decyzje, które są podejmowane podczas poprzedniego lata. Ważnym celem było poprawienie nieprzewidywalnej tylnej osi poprzedniego samochodu. Pracowaliśmy ciężko, aby zapewnić, że obie osie, ale szczególnie tylna oś, zachowują lepszą kontrolę nad oponą niż w W14. Było też trochę porządków w obszarach, w których mieliśmy pole do poprawy, w tym efektu DRS i wydajności pit-stopów”.

Brytyjczyk jest też dumny z nowej podłogi, która ogrywa kluczową rolę w obecnej generacji samochodów, generujących większość docisku aerodynamicznego poprzez efekt przyziemny. Mercedes-AMG miał z nią liczne problemy, związane dobijaniem podłogi do asfaltu: „Mamy wrażenie, że mieliśmy owocną zimę, ale w F1 wszystko jest względne i tylko czas pokaże, jak duży krok zrobiliśmy. Skupiamy się na wydobyciu jak najwięcej z samochodu, który prezentujemy, ale jesteśmy podekscytowani rozwojem w trakcie sezonu, który nastąpi, ponieważ przepisy są jeszcze stosunkowo nowe i nie brakuje w nich możliwości”.

Źródło: mercedesamgf1.com

Galeria:

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze