Grand Prix Meksyku czasem juniorów

Aż pięć zespołów zdecydowało się udostępnić swoje bolidy dla młodych kierowców, którzy nie mieli dotychczas zbyt wielu szans na jazdę w królowej motorsportu.

Każdy z regularnych kierowców ma obowiązek udostępnić swój samochód jednemu z juniorów, a więc komuś, kto ma za sobą mniej niż dwa starty w wyścigu Formuły 1, aby ten mógł wziąć udział w pierwszym piątkowym treningu w trakcie danego weekendu wyścigowego.

Większość zespołów decyduje się na to pod koniec sezonu, kiedy w większości przypadków sytuacja w obu mistrzostwach jest ustabilizowana. W trakcie obecnej kampanii mamy zwiększoną ilość sprintów, co tylko komplikuje sytuację. Nic więc dziwnego, że aż pięć ekip zdecydowało się wystawić swojego świeżaka właśnie na rundę w Meksyku.

AlphaTauri ma pod tym względem ułatwione zadanie, ponieważ Nyck de Vries spełnił te wymogi już w Bahrajnie, natomiast Yuki Tsunoda udostępni swoje AT04 Isackowi Hadjarowi. Francuz okupuje czternaste miejsce w klasyfikacji F2 z tylko jednym miejscem na podium i kolejnymi ośmioma występami w punktach.

Seniorski zespół Red Bulla nie wystawił do tej pory debiutanta w żadnym ze swoich bolidów. Mówi się, że to właśnie Hadjar zasiądzie za sterami RB19 razem z aktualnym mistrzem FE Jake’em Dennisem podczas finałowego weekendu w Abu Zabi. 

Alfa Romeo potwierdziła swojego kierowcę rezerwowego Theo Pourchaire jako zastępcę Valtteriego Bottasa w otwierającej sesji na torze Autodromo Hermanos Rodriguez. 20-letni Pourchaire jest obecnie liderem zaplecza Formuły 1, posiadając solidną przewagę nad drugim Frederikiem Vestim, który z kolei odciąży George’a Russella.

Na koniec dwóch juniorów z potwierdzoną sesją w Meksyku i na Yas Marina: Oliver Bearman, jako członek akademii dla młodych kierowców Ferrari, otrzyma szansę w Haasie, natomiast Jack Doohan, który powtórzy wyróżnienie sprzed roku, będzie testował konstrukcję Alpine.

Bearman wygrał cztery wyścigi w swoim debiutanckim sezonie w drugiej lidze i znajduje się na szóstym miejscu, siedem punktów za Doohanem, który awansował na czwarte miejsce dzięki zwyżce formy pod koniec sezonu.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze