Brousseau dyrektorem operacyjnym Williamsa

Williams Racing poinformował, że nowym dyrektorem operacyjnym zespołu będzie Frederic Brousseau. Kanadyjczyk dołącza do ekipy z Grove po 26 latach spędzonych w branży przemysłu  lotniczego.

Kariera Brousseau rozpoczęła się w Pratt & Whitney Canada w 1997 r. i rozwijała się na różnych stanowiskach operacyjnych i kierowniczych, w tym w bezpośrednich międzynarodowych projektach: „Nie ma lepszego uczucia niż wyruszenie w zupełnie nową podróż i dążenie do spełnienia swoich marzeń” — powiedział nowy COO Williamsa. „To był ekscytujący początek sezonu i nie mogę się doczekać dołączenia do zespołu z takim dziedzictwem Formuły 1. Chcę zacząć i przyczynić się do budowania przyszłości organizacji wraz ze wszystkimi w Williams Racing”.

Jako dyrektor generalny Mirabel Aerospace Centre, Brousseau kierował otwarciem obiektu i jego najnowocześniejszej linii produkcyjnej silników napędzających samolot pasażerski Airbus A220. Po spełnieniu kilku funkcji kierowniczych podczas swojej kadencji w Pratt & Whitney został mianowany wiceprezesem ds. operacji w P&W w kwietniu 2022 r.

W tej roli nadzorował działalność operacyjną firmy na całym świecie, obejmującą 12 lokalizacji w Kanadzie, Polsce, Maroku i Chinach. Kierował także światowym łańcuchem dostaw firmy, strategią zaopatrzenia oraz nowym programem uprzemysłowienia. Kanadyjczyk był odpowiedzialny za opracowanie i wdrożenie strategii operacyjnej z naciskiem na zapewnienie konkurencyjności operacyjnej swoich oddziałów i łańcucha dostaw.

Podczas pracy w P&W pełnił również rolę lidera w obszarach bezpieczeństwa i higieny pracy pracowników, filozofii i praktyk produkcji zrównoważonej środowiskowo oraz rozwoju talentów w różnych środowiskach wielokulturowych i interdyscyplinarnych.

Prezes zarządu Williams Racing Matthew Savage, powiedział, że doświadczenie nabyte przez wiele lat w zarządzaniu i kierownictwie powinny pomóc zespołowi w sprawniejszym odbudowaniu organizacji zespołu: „[Frederic] Rozpoczął swoją karierę od pracy w hali produkcyjnej, a jego ostatnia rola polegała na zajmowaniu się operacjami lotniczymi na całym świecie, w tym kierowaniem wieloma zakładami produkcyjnymi na całym świecie i organizacją zatrudniającą ponad 10 000 pracowników. Oczekuję, że znacząco przyczyni się w naszej podróży w Williams Racing”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Williams Racing

Wesprzyj nas na Patronite.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze