Kiedyś z Williamsem, teraz z Astonem

Linie lotnicze z Arabii Saudyjskiej, Saudia, powracają do Formuły 1. Tym razem będą one oficjalnym partnerem Astona Martina na sezon 2023.

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie prasowym, fani będą mogli w tym roku polecieć razem z Saudia na szereg wyścigów, w tym do Włoch, Hiszpanii, Monako, Belgii czy do Abu Dhabi.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani rozszerzeniem naszego portfolio strategicznego partnerstwa sportowego SAUDIA i ogłoszeniem naszej najnowszej współpracy z tak znaną marką w branży motoryzacyjnej, jak i w sportach motorowych” - powiedział Khaled Tash, oficer do spraw marketingu SAUDIA.

Dla arabskich linii lotniczych nie jest to pierwsza przygoda z Formułą 1. Wcześniej logo SAUDIA było widoczne na samochodach Williamsa, w czasach, kiedy ten był na szczycie serii. Frank Williams był wówczas pierwszym szefem zespołu, który zwrócił swoją uwagę w stronę Bliskiego Wschodu. Pierwszy raz logo pojawiło się 1977 roku na tylnym skrzydle, dopiero później był on widoczny na sekcjach bocznych samochodu z Grove.

Arabskie linie lotnicze był również związane z Formułą E, kiedy to zostały oficjalnym partnerem inaugurującego wyścigu na torze w mieście Diriyah.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej zespołu Aston Martin oraz Formuły E

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze