Sargeant wybrał numer startowy na przyszły sezon F1. Wcześniej jeździł z nim Vandoorne

Kierowca Williamsa Logan Sargeant ogłosił, z jakim numerem zamierza startować w przyszłym sezonie Formuły 1, kiedy zaliczy swój debiut w mistrzostwach świata.

Sargeant, który będzie pierwszym od 2015 roku Amerykaninem w F1, zdecydował się na numer 2. Wcześniej jeździł z nim aktualny kierowca rezerwowy Astona Martina i mistrz świata Formuły E, Stoffel Vandoorne, w czasach swoich startów dla McLarena w 2017 i 2018 roku.

W tegorocznych piątkowych treningach dla Williamsa Sargeant brał udział z numerem 45, zaś w minionym sezonie Formuły 2, w których zajął czwarte miejsce w klasyfikacji kierowców, rywalizował z numerem 6. W F2 jednak numery są nadawane odgórnie względem klasyfikacji zespołów z roku poprzedzającego mistrzostwa.

Wcześniej Sargeant, który był nieoficjalnie potwierdzony jako przyszłoroczny kierowca Williamsa, nie myślał o wyborze numeru. Jego celem na koniec sezonu F2 było zapewnienie sobie superlicencji, która jest wymogiem dla kierowców chcących startować w Formule 1. Teraz dokonał wyboru i wytłumaczył, dlaczego padło akurat na numer 2.

„Kiedyś startowałem z [numerem 2] w Formule Renault i wówczas miałem całkiem dobry sezon” – powiedział Sargeant. „Zwykle moim numerem jest 3, ale ten należy [do Daniela Ricciardo], więc pomyślałem, dlaczego nie wziąć zwycięskiego numeru z przeszłości i startować z nim w F1?”.

W przyszłym roku Sargeant zajmie miejsce Nicholasa Latifiego, który w Williamsie spędził łącznie trzy sezony.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze