Audi potwierdza wejście do Formuły 1 w 2026 roku

Niemiecki producent Audi potwierdził swoje wejście do Formuły 1 od sezonu 2026 jako dostawca układów napędowych. Audi przystąpi do mistrzostw świata w momencie wprowadzenia nowych układów napędowych, których przepisy zostały zatwierdzone w połowie sierpnia. Silniki Audi będą opracowywane i wytwarzane w fabryce Audi Sport w Neuburgu.

„Cieszę się, że mogę powitać Audi w Formule 1” – powiedział szef Formuły 1 Stefano Domenicali. „To ikona motoryzacji, marka będąca pionierem i innowatorem. To ważny moment dla naszego sportu, który podkreśla dużą siłę naszej globalnej platformy, która nadal rośnie. To także pokazuje, że nasze przejście na silniki hybrydowe napędzane zrównoważonym środowiskowo paliwem to przyszłościowe rozwiązanie dla sektora motoryzacyjnego. Nie możemy się doczekać, żeby zobaczyć logo Audi na polach startowych i dowiemy się więcej o ich planach w późniejszych czasach”.

Prezes zarządu Audi Markus Duesmann dodał: „Sport motorowy jest integralną częścią DNA Audi. Formuła 1 to zarówno globalna scena dla naszej marki oraz bardzo wymagające laboratorium rozwojowe. Połączenie wysokich osiągów i rywalizacji zawsze napędza innowację oraz transfer technologii w naszym przemyśle. Nowe przepisy stwarzają właściwy moment do tego, by się zaangażować. Koniec końców, zarówno Formuła 1 jak i Audi dążą do zrównoważonej środowiskowo przyszłości”.

Audi ma już stanowiska do testowania silników spalinowych i elektrycznych oraz akumulatorów w swoim ośrodku w Neuburgu. Niemiecki producent rekrutuje obecnie personel oraz rozbudowuje swoją siedzibę – celem jest uruchomienie całej operacji przed końcem roku.

Szefem programu F1 Audi został Adam Baker, który pracował dla wielu zespołów wyścigowych oraz spędził trzy lata w FIA.

Nie wiadomo jeszcze, z jakim zespołem zwiąże się Audi – decyzja w tej sprawie rzekomo nie została jeszcze podjęta. Producent chce to ogłosić pod koniec roku.

Redakcja ŚwiatWyścigów.pl jest na miejscu tego wydarzenia. Jeśli chcesz czytać więcej materiałów prosto z toru, postaw nam kawę!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze