Alonso wystartuje z końca stawki do domowego GP Hiszpanii

Fernando Alonso został pierwszym w tym sezonie kierowcą, którzy otrzyma karę za wymianę jednostki napędowej, w wyniku czego zawodnik Alpine przystąpi do swojego domowego wyścigu o Grand Prix Hiszpanii z ostatniego pola.

W kwalifikacjach Alonso miał problemy ze wzmożonym ruchem na torze i nie był w stanie przejechać szybkiego okrążenia, odpadając już w Q1 z 17. czasem.

W niedzielny poranek Alpine zdecydowało się całkowicie zmienić jednostkę napędową w bolidzie Hiszpana, która komponentami wykracza już poza tegoroczną alokację. Z tego względu Alonso otrzyma automatyczną karę cofnięcia na starcie GP Hiszpanii i do rywalizacji przystąpi z końca stawki.

Dla Alonso to czwarty silnik spalinowy, turbosprężarka, MGU-K i MGU-H, które przekraczają limit trzech elementów tego typu w sezonie. Ponadto otrzymał on trzecią baterię oraz elektronikę sterującą, co też jest wykorzystaniem komponentów spoza tegorocznej puli, wynoszącej zaledwie dwa układy.

Na karze Alonso skorzystają Lance Stroll, Alex Albon oraz Nicholas Latifi, którzy przesuną się o 1 pozycję w górę na starcie względem pozycji wywalczonej w kwalifikacjach.

Po pięciu wyścigach tegorocznego sezonu Alonso zajmuje odległe, 16. miejsce w klasyfikacji kierowców z dorobkiem zaledwie dwóch punktów.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze