Ricciardo z karą cofnięcia za blokowanie Ocona w kwalifikacjach

Daniel Ricciardo został ukarany cofnięciem o trzy pola startowe na starcie wyścigu o Grand Prix Arabii Saudyjskiej za przyblokowanie w sobotnich kwalifikacjach Estebana Ocona, który był na szybkim okrążeniu.

Ricciardo zakończył czasówkę w Dżuddzie na 12. miejscu i nie awansował do trzeciej części kwalifikacji, jako że McLaren nadal próbuje uporać się z problemami na początku nowego sezonu Formuły 1. Australijczyk ustawi się jednak na 15. polu startowym, tuż obok Lewisa Hamiltona, który nie był w stanie wyjść z Q1.

„[Ricciardo] przyznał, że nie wiedział, iż [Ocon] znajduje się na szybkim okrążeniu, ponieważ nie został o tym poinformowany przez swój zespół” – czytamy w decyzji sędziów. „Gdy zobaczył zbliżającego się [Ocona], było już za późno. Przedstawiciel zespołu przyznał, że popełnił błąd, nie ostrzegając swojego kierowcy o zbliżającym się [Oconie]”.

„[Ocon] stwierdził, że jego okrążenie musiało zostać przerwane z powodu niepotrzebnego utrudniania mu przejazdu przez [Ricciardo]. Stwierdził jednak, że przerwane okrążenie nie wpłynęło negatywnie na jego ogólną wydajność podczas sesji. Było jasne, że [Ocon] był niepotrzebnie blokowany przez [Ricciardo]. Fakt, że [Ocon] był w stanie przejechać szybsze okrążenie, nie ma znaczenia dla faktu, że doszło do naruszenia przepisów, w wyniku którego trzeba było przerwać pomiarowe okrążenie. Było również jasne, że zespół nie wywiązał się z obowiązku informowania [Ricciardo] o zbliżających się samochodach”.

„Jest to szczególnie istotne, biorąc pod uwagę ciasny charakter tego toru. W tych okolicznościach nakładamy na [Ricciardo] karę cofnięcia o trzy pola startowe, a na zespół karę w wysokości 10 tysięcy euro”.

Oprócz kary cofnięcia i kary grzywny, na konto Ricciardo dopisano również 1 punkt karny. To pierwszy taki dorobek kierowcy McLarena za okres ostatniego roku.

Zespołowy kolega Ricciardo – Lando Norris – przystąpi do wyścigu z 11. pola.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze