Imola zostaje w kalendarzu Formuły 1 do 2025 roku

Formuła 1 ogłosiła, że tor Imola oraz Grand Prix Emilii-Romanii pozostanie w kalendarzu mistrzostw co najmniej do końca 2025 roku.

Imola zorganizowała u siebie pierwszy wyścig F1 w 1980 roku - Grand Prix Włoch. Od sezonu 1981 była gospodarzem Grand Prix San Marino, a do 2006 roku zorganizowała łącznie 27 wyścigów. Na skutek wybuchu pandemii w 2020 roku tor powrócił do kalendarza, którego częścią był również w ubiegłym sezonie, stając się drugą rundą. Wyścig na tym obiekcie odbędzie się również w tym roku jako czwarty przystanek w kalendarzu, zastępując anulowane GP Chin.

Pierwsze informacje związane z podpisaniem nowego kontraktu z władzami toru Imola pojawiły się już w poniedziałkowy poranek, a potwierdzenie ze strony Formuły 1 nadeszło wieczorem.

Stefano Domenicali, CEO Formuły 1, powiedział, że jest zadowolony z obecności tego toru, za którym stoi niezwykle bogata historia: „Jestem zachwycony, że będziemy kontynuować naszą wspaniałą współpracę z torem Imola przy organizacji Grand Prix Emilii-Romanii do 2025 roku. Obiekt ten jest ikoną i częścią historii naszego sportu, a właściciele wykonali niesamowitą pracę, organizując dwa wyścigi podczas pandemii. To dumny moment dla naszych włoskich kibiców, że będą gospodarzami dwóch wyścigów, a także dla wszystkich naszych fanów na całym świecie, że ten fantastyczny tor pozostanie w kalendarzu”.

Angelo Sticchi Damiani, prezes włoskiego automobilklubu dodał z kolei, że podpisanie tak długiej umowy z Formułą 1 można zdecydowanie zaliczać do sukcesów sportowych tego kraju: „Dzisiejsza umowa ratyfikuje obecność Grand Prix Emilii-Romanii na torze Autodromo Enzo e Dino Ferrari na Imoli do 2025 roku. Imola, jej wspaniała historia i silne powiązanie jej terytorium ze światem silników zasłużyła na to uznanie. Jest to nie tylko wielki sukces dla sportu we Włoszech, ale także wielkie wzbogacenie dla czołowej serii sportów motorowych, która od kilku lat ma w swoim kalendarzu jeden z najtrudniejszych, ale i najwspanialszych wyścigów, który jest uwielbiany zarówno przez kierowców, jak i zespoły. Oczywiście, dzięki długim negocjacjom prowadzonym przez Automobilklub Włoski udało się osiągnąć zamierzony cel poprzez istotne wsparcie otrzymane od różnych władz lokalnych. Chciałbym podkreślić entuzjastyczną pracę regionu Emilia-Romania i jego prezydenta Stefano Bonacciniego”.

W dwóch ostatnich edycjach GP Emilii-Romanii zwycięstwo odnosili Lewis Hamilton oraz Max Verstappen.

Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze