Mike Krack szefem zespołu Astona Martina

Fabryczny zespół Astona Martina w Formule 1 ma nowego szefa. Następcą Otmara Szafnauera zostanie Mike Krack, jedna z priorytetowych osób dla rozwoju marki BMW w ostatnich latach.

Mike Krack przed dołączeniem do Aston Martina odpowiadał za programy BMW w Formule E, GT, IMSA i WEC. Wcześniej pracował na wysokim stanowisku dla marki Porsche. Przez ponad dekadę pracował w Formule 1 dla zespołu Saubera/ BMW-Sauber. Tak opisał swoje wspomnienia i oczekiwania w nowej roli: „Przeszył mnie dreszcz emocji, kiedy zaoferowano mi pracę jako szef zespołu Aston Martina. Jestem bardzo wdzięczny Lawrence'owi Strollowi i Martinowi Whitmarshowi za szansę, jaką mi zaoferowali. Aston Martin jest jedną z największych marek motoryzacyjnych na świecie i moja rola jako lider zespołu takiej marki jest dla mnie sporym wyzwaniem, z którym zamierzam się zmierzyć.

„Pracuję w sportach motorowych od ponad 20 lat Sebastianem Vettelem w latach 2006-2007, kiedy byłem inżynierem BMW-Sauber, a on był kierowcą testowym zespołu. Mam ogromny szacunek dla jego szybkości i umiejętności, dlatego to fantastyczna wiadomość, że znowu dane nam będzie współpracować. Natomiast Lance Stroll jest naprawdę szybkim i utalentowanym kierowcą, z 100 przejechanymi Grand Prix, więc będę się jemu bardzo uważnie przyglądał. Ekipa, jaką zastałem w Silverstone, zrobiła i zawsze robiła na mnie wielkie wrażenie. Jest tu wielu utalentowanych osób kochających wyścigi na serio. Ta kultura wyścigowa i te wartości są tym, czego trzeba do sukcesu w motosporcie. Ja to wiem i oni to wiedzą. Będziemy pracować bardzo ciężko. Chcemy wygrywać. I to zrobimy, razem.”

Martin Withmarsh, CEO Aston Martina, stwierdził, że współpraca z Mikem otwiera szanse na kolejne sukcesy, gdyż jest bardzo wykwalifikowaną osobą, która umie odnaleźć się na wysokich stanowiskach w motosporcie: „Mike Krack jest odpowiednio dynamicznym i nowoczesnym szefem zespołu, który współpracując z naszą kadrą, pod kontrolą Lawrence’a Strolla, moim kierownictwem, a także stale powiększającym się zespole wykwalifikowanych pracowników zapewni nam sukces jako Aston Martin w Formule 1. Pracował na wysokich stanowiskach w sportach motorowych zarówno w BMW, jak i Porsche, dodatkowo ma spore doświadczenie inżynieryjne w Formule 1, które zdobył jako pracownik Saubera. Mike posiada tę mieszankę doświadczenia i wiedzy, która czyni go idealnym wyborem dla nas. Dobrze pracuje z kierowcami, miał priorytetowy wpływ na rozwój BMW w ostatnich latach, a także potrafi porozumiewać się profesjonalnym językiem inżynieryjnym”.

Źródło: astonmartinf1.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league