Odwołano Grand Prix Singapuru F1

Organizatorzy nocnego wyścigu Formuły 1 w Singapurze potwierdzili doniesienia prasowe mówiące o tym, że tegoroczna edycja nie dojdzie do skutku. Powodem są przedłużające się problemy logistyczne oraz obawy o bezpieczeństwo w czasach pandemii Covid-19.

„Rozumiemy, że nasi fani wyczekiwali kolejnej edycji Grand Prix Singapuru” – powiedział wiceprezes organizatora Colin Syn. „Odwołanie wyścigu drugi rok z rzędu było bardzo trudną decyzją, ale konieczną w związku z dalszymi restrykcjami dotyczącymi organizacji wydarzeń w Singapurze”.

„Nie moglibyśmy zapewnić fanom doświadczeń, do których przyzwyczaili się w poprzednich latach, przy zachowaniu bezpieczeństwa naszych kibiców, wykonawców, wolontariuszy oraz pracowników. Niestety musimy być odpowiedzialni i ostrożni, bo bezpieczeństwo jest naszym priorytetem”.

Jak poinformował dyrektor ds. sportu i turystyki Singapuru Ong Link Lee, miasto wraz z promotorem i pozostałymi stronami prowadzi rozmowy z Formułą 1 na temat dalszej przyszłości wyścigu. Na podjęcie decyzji będziemy musieli jednak poczekać. Nie wiadomo także, czy inny wyścig zajmie miejsce Grand Prix Singapuru w tegorocznym kalendarzu mistrzostw świata.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Grand Prix Singapuru

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league