Grand Prix Monako otwarte na kibiców z zagranicy

Władze Księstwa Monako ogłosiły zasady, według których podczas Grand Prix Monako Formuły 1 będą mogli pojawić się kibice na trybunach, również ci z innych krajów.

Podczas niedawno zorganizowanego historycznego Grand Prix Monako, a także zaplanowanego na nadchodzący weekend E-Prix Monako Formuły E, tylko lokalni mieszańcy, pracownicy i klienci hoteli w Monako mogli wziąć udział w tych wydarzeniach. Z kolei weekend wyścigowy Formuły 1, zaplanowany na 20-23 maja, będzie otwarty dla szerszej publiczności.

W czwartek (20 maja), sobotę (22 maja) i niedzielę (23 maja), liczba zajętych miejsc siedzących na trybunach będzie mogła być zajęta w około 40%, czyli 7500 osób na dzień.

Z kolei w piątek (21 maja), tylko trybuny K i T będą otwarte z ograniczeniem do 3 tysięcy ludzi, bez względu na kraj pochodzenia. Dodatkowo, dostęp do tych trybun będzie tego dnia darmowy.

Władze ogłosiły również, że w zależności od miejsca przybycia do Monako, może być wymagany test PCR na obecność koronawirusa.

Małżonkowie pracowników Monako, obywatele Alp Nadmorskich oraz wszystkie osoby przyjeżdżające z zewnątrz Monako będą musieli mieć ważny test PCR wykonany co najwyżej 72 godziny przed momentem przybycia, aby uzyskać dostęp do trybun. Jedynie Monakijczycy, mieszańcy, pracownicy szkół i studenci księstwa będą mogli dostać się na trybuny bez konieczności przeprowadzenia testu.

Źródło: monacomatin.mc

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league