Demaison nowym dyrektorem technicznym Williamsa

Były dyrektor techniczny Volkswagen Motorsport François-Xavier Demaison dołączy do zespołu Formuły 1 Williams, gdzie obejmie takie samo stanowisko. Francuz będzie pracować bezpośrednio pod prezesem Williamsa Jostem Capito.

Capito i Demaison współpracowali już w przeszłości podczas okresu dominacji Volkswagena w Rajdowych Mistrzostwach Świata WRC – to właśnie Demaison był odpowiedzialny za projekt znakomitego Polo R WRC, który zgarnął wszystkie tytuły w latach 2013-2016. Ponadto, inżynier znany jako «FX» pracował przy elektrycznym samochodzie ID.R, który wygrał wyścig górski Pikes Peak oraz ustanowił rekord na torze Nürburgring Nordschleife. Demaison pracował już w przeszłości w Formule 1 dla Renault i Peugeota.

„Nie mogę doczekać się dołączenia do zespołu Williams, który rozpoczyna ekscytującą przygodę w celu poprawy swoich osiągów” – powiedział Demaison. „To będzie ogromne wyzwanie, którego z chęcią się podejmę. Mają wspaniały zespół utalentowanych ludzi i mam nadzieję, że pracując z nimi oraz z menedżerami wykreujemy kierunek na przyszłość i pomożemy spełnić ambicje ekipy”.

Capito dodał: „Cieszymy się, że możemy powitać FX w naszym zespole. Widziałem jego zdolności na własne oczy, a sukcesy sportowe mówią same za siebie. Wprowadzenie kogoś tego kalibru do naszego doświadczonego pionu technicznego pomoże nadać kierunek naszej operacji i wzmocni nasz zespół. Jestem pewny, że jego wiedza pomoże nam wykonać kolejny ważny krok w kierunku powrotu do wygrywania. Williams ma przed sobą ekscytujące wyzwanie i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, co FX wniesie od siebie”.

Williams pozostawał bez dyrektora technicznego od momentu odejścia Paddy’ego Lowe’a przed sezonem 2019.

Źródło: williamsf1.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze