Russell zastąpi Grosjeana w roli dyrektora GPDA

George Russell obejmie rolę dyrektora w organizacji zrzeszającej kierowców F1, Grand Prix Drivers Association. Zastąpi on na tym stanowisku Romaina Grosjeana, który przechodzi do serii IndyCar.

GPDA zostało utworzone w 1961 roku i reprezentuje interesy kierowców we wszelakich dyskusjach związanych z obecnymi oraz przyszłymi kwestiami Formuły 1, szczególnie tych dotyczących bezpieczeństwa. Russell dołączy do obecnych członków organizacji, dyrektora Sebastiana Vettela, prezesa Alexandra Wurza oraz innego dyrektora, Anastasii Fowle, która jest pierwszą osobą niebędącą kierowcą F1, a która otrzymała rolę w GPDA.

Organizacja w wydanym oświadczeniu stwierdziła, że chce „szczerze podziękować Romainowi Grosjeanowi za jego poświęcenie i zaangażowanie w ciągu czterech lat jako dyrektor i życzy mu fantastycznego i udanego czasu w IndyCar”.

Dodano, że Grosjean zachowa rolę doradcy w GPDA „aby zakończyć swoją bieżącą pracę i dostarczyć wnioski wyciągnięcie z jego wypadku [z Grand Prix Bahrajnu 2020]”.

Z kolei Russell, który zastąpi Grosjeana, stwierdził, że czuje się zaszczycony z objęcia tej roli.

„To zaszczyt i przywilej być mianowanym dyrektorem GPDA” – mówił Russell. „Doceniam wsparcie innych kierowców w powierzeniu mi tej roli i zdaję sobie sprawę z odpowiedzialności, jaka się z tym wiąże. Przez sześć dekad istnienia, GPDA była integralną częścią wspierania i kształtowania bezpieczeństwa w F1, dla sportu i dla naszych kibiców. Z niecierpliwością czekam na nowe wyzwania i możliwości, współpracując z Anastasią, Sebastianem i Alexem”.

Źródło: formula1.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze