Testy F1 przeniesione do Bahrajnu

Zmiana miejsca inauguracji sezonu 2021 Formuły 1 pociągnęła za sobą przeniesienie przedsezonowych testów z Barcelony do Bahrajnu. Zmienił się także termin, który jest teraz bliższy pierwszej tegorocznej rundzie.

Po opóźnieniu wprowadzeniu nowego regulaminu technicznego, zdecydowano o wydłużeniu cyklu życia nadwozi opracowanych na sezon 2020. Zespoły F1 przystąpią więc do nowego sezonu z samochodami, które są w większości niezmienione względem ubiegłorocznych konstrukcji. Jedną z konsekwencji takiej decyzji jest możliwość skrócenia przedsezonowych testów do zaledwie trzech dni.

Początkowo przedsezonowe jazdy miały się odbyć 2-4 marca w Barcelonie, za czym przemawia mniejsza odległość od siedzib zespołów. Za zgodą zespołów zdecydowano jednak o ich przeniesieniu do Bahrajnu na termin 12-14 marca. Takie rozwiązanie pozwoli na pozostawienie sprzętu na torze aż do czasu Grand Prix, które odbędzie się dwa tygodnie później.

Kalendarz Formuły 1 składa się prowizorycznie z 23 wyścigów, przy czym lokalizacja jednej z rund nadal nie została ujawniona.

Źródło: formula1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league