Button doradcą Williamsa

Mistrz świata z sezon 2009 Jenson Button powrócił do zespołu, z którym rozpoczął swoją przygodę z Formułą 1. Brytyjczyk podpisał wieloletni kontrakt z Williamsem i będzie pełnić rolę starszego doradcy.

Zadaniem Brytyjczyka będzie praca z kierowcami, a także innymi pracownikami zespołu. Zarządzanym od 2020 roku przez Dorilton Capital zespole od dłuższego już czasu trwa reorganizacja i próba ratowania dorobku Franka Williamsa. Nowi właściciele chcą, aby brytyjska legenda znów powróciła na szczyt oraz aby kierowcy zaczęli w końcu zdobywać punkty.

Sam Jenson Button nie krył radości z powrotu do zespołu z Grove: „Mam dla was niesamowitą wiadomość. Powracam do Williams F1 Team. Nie jako kierowca, ale jako starszy doradca po 21 latach, kiedy dali mi szansę wystartowania w wyścigu Formuły 1 jako 19 latek! Williams jest bliski mojemu sercu właśnie za danie mi tej szansy, ale także ze względu na historię tego zespołu, ich dziedzictwo. Wykonam swoją pracę, aby pomóc ekipie powrócić na czoło [stawki]. Nie mogę siędoczekać,ć aby pojawić się w Grove i spędzić czas z kierowcami i wszystkimi tymi rzeczami”.

Były kierowca między innymi BrawnGP w przeszłości pracował z brytyjską telewizją SkySports F1, gdzie pełnił funkcję eksperta.

Źródło: williamsf1.com

 
 
 

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze