Renault składa trzeci protest przeciwko Racing Point

Zespół Renault złożył protest przy trzecim z rzędu wyścigu, w którym poddaje w wątpliwość legalność samochodów Racing Point.

Do wyścigu o GP Wielkiej Brytanii przystąpił tylko jeden bolid ekipy z Silverstone po tym, jak Nico Hülkenberg nie stanął na starcie z powodu problemów z uruchomieniem silnika Mercedesa w garażu. Z kolei jego zespołowy kolega Lance Stroll zajął dziewiąte miejsce.

Renault zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami złożyło trzeci protest, w którym poddaje w wątpliwość legalność zastosowanych wlotów powietrza do hamulców, które mają być rozwiązaniem pochodzącym od Mercedesa. Pierwszy protest pojawił się przy okazji wyścigu o GP Styrii, a kolejny – po GP Węgier.

Oczekuje się, że wysłuchanie obu stron oraz szczegółowa analiza sytuacji nastąpi w tym tygodniu między wyścigami o GP Wielkiej Brytanii oraz GP 70-lecia, które są organizowane na Silverstone. Nowy skład sędziów, który ma zebrać się częściowo wirtualnie, zbierze wszystkie złożone przez Renault protesty, a następnie podda analizie całą sytuację. Nie wiadomo jednak, kiedy poznamy ostateczny werdykt.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league