Nürburgring, Portimão oraz Imola dołączają do kalendarza F1

Władze Formuły 1 potwierdziły przyłączenie trzech nowych wyścigów do tegorocznego sezonu Formuły 1 w okresie od października do listopada. Seria będzie ścigać się na torach Nürburgring, Algarve oraz Imola, które pierwotnie nie miały swojego miejsca w kalendarzu.

„Cieszymy się, że robimy solidne postępy w finalizacji naszych planów na sezon 2020” – powiedział szef Formuły 1 Chase Carey. „Podekscytowani witamy Nürburgring, Portimão oraz Imolę w zmodyfikowanym kalendarzu. Chcieliśmy podziękować wszystkim promotorom, zespołom oraz FIA za wsparcie w naszych staraniach o zapewnienie fanom ekscytującego ścigania w tych bezprecedensowych czasach”.

Wydłużenie europejskiej części sezonu oznacza, że zabrakło miejsca na rundy w Brazylii, Stanach Zjednoczonych, Meksyku oraz Kanadzie, gdzie obostrzenia w ruchu granicznym oraz czynniki klimatyczne uniemożliwiły organizację wyścigów. Końcówka sezonu jest zaplanowana na bliskim wschodzie, a pełny kalendarz składający się z 15-18 wyścigów, ma zostać opublikowany już w przeciągu najbliższych tygodni.

Zgodnie z przewidywaniami, dwa tygodnie po Grand Prix Rosji Formuła 1 uda się na tor Nürburgring, gdzie odbędzie się pierwsze Grand Prix od 2013 roku. Dwa tygodnie później seria po raz pierwszy w swojej historii uda się na portugalski tor Algarve, a na przełomie października i listopada odwiedzi włoski tor Imola.

Grand Prix Emilii-Romanii odbędzie się według nowego, dwudniowego formatu. Szczegóły wszystkich sesji nie zostały jeszcze uzgodnione, lecz władze F1 każą spodziewać się tylko jednej sesji treningowej, poprzedzającej kwalifikacje i wyścig.

Źródło: formula1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league