Formuła 1 może wkrótce ogłosić trzy kolejne wyścigi

Władze Formuły 1 szykują się do ogłoszenia kolejnych trzech europejskich wyścigów w sezonie 2020. Do kalendarza miałyby dołączyć tory Imola, Nürburgring oraz Portimão.

Inauguracja tegorocznego sezonu odbyła się na początku lipca w Spielbergu, gdzie rozegrano pierwszy z ośmiu pierwotnie zaplanowanych wyścigów. Od tamtej pory do kalendarza dopisano kolejne dwie rundy, w tym na włoskim torze Mugello, który rozegra swój pierwszy w historii wyścig F1.

Według najnowszych informacji, seria osiągnęła już porozumienie w sprawie kolejnych trzech wyścigów. 11 listopada – dwa tygodnie po wyścigu w Soczi – F1 ma odwiedzić tor Nürburgring, gdzie nie ścigano się od 2013 roku. Ta runda ma nosić nazwę Grand Prix Eifel.

Dwa tygodnie później, 25 października, mistrzostwa świata po raz pierwszy w swojej historii miałyby ścigać się na torze Algarve International Circuit. Właściciele zbudowanego w 2008 roku obiektu w Portimão uzyskały niedawno licencję pierwszej kategorii, potrzebną do organizacji wyścigów F1.

Na 1 listopada ma być z kolei zaplanowany wyścig na włoskim torze Imola. Przy okazji pierwszej od 2006 roku wizyty F1 na tym obiekcie ma zostać wypróbowany nowy format weekendu wyścigowego, skrócony do dwóch dni.

Formuła 1 planowała także kolejne rundy na torach w Austin, Meksyku oraz Szanghaju, lecz prawdopodobnie nie dojdą one już do skutku, a jedyna pozaeuropejska rywalizacja odbędzie się późną jesienią na bliskim wschodzie.

Źródło: racer.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league