Ferrari ogłasza restrukturyzację działu technicznego

Zespół Ferrari ogłosił zmiany w swoim pionie technicznym po rozczarowującym początku tegorocznego sezonu Formuły 1, powołując nowy dział osiągów.

Ekipa z Maranello na starcie obecnej kampanii zaprezentowała słabą formę, w wyniku której kierowcy muszą walczyć z zespołami środka stawki. Przyczyną jest przede wszystkim spadek prędkości maksymalnej po zimowych zmianach w jednostce napędowej. Z powodu rozczarowujących rezultatów, Ferrari ogłosiło restrukturyzację pionu technicznego, tworząc nowy dział osiągów.

Na czele tego działu stanie Enrico Cardile, który był szefem działów aerodynamiki oraz zarządzania projektami pojazdów w Ferrari. Pozostałe role w zespole nie ulegną zmianie. Enrico Gualtieri będzie sprawować nadzór nad jednostką napędową, Laurent Mekies pozostanie dyrektorem sportowym oraz będzie odpowiedzialny za działania na torze, zaś Simone Resta wciąż będzie kierować działem podwozia.

Szef Ferrari Mattia Binotto stwierdził, że zapowiadane od jakiegoś czasu zmiany mają pomóc w zmianie kierunku, który pozwoli wrócić na właściwe, zwycięskie tory.

„Jak zasugerowano kilka dni temu, wprowadzamy zmiany po technicznej stronie zespołu, aby przyspieszyć projektowanie i rozwój w zakresie osiągów samochodu. Potrzebna była zmiana kierunku, aby zdefiniować jasny podział odpowiedzialności i procesów roboczych, jednocześnie potwierdzając wiarę ekipy w jej techniczną pulę talentów. Dział kierowany przez Enrico Cardile’a będzie mógł liczyć na doświadczenie Rory’ego Byrne’a i uznanych inżynierów, takich jak David Sanchez. Będzie to kamień węgielny rozwoju samochodu” – powiedział Binotto.

„Uważamy, że personel Ferrari jest na najwyższym poziomie i pod tym względem nie mamy czego zazdrościć naszym głównym konkurentom, ale musieliśmy dokonać zdecydowanej zmiany, podnosząc poprzeczkę w zakresie odpowiedzialności szefów działów”.

Binotto dodał również, że Ferrari będzie skupiać się na długofalowym rozwoju zespołu, a restrukturyzacja działu technicznego jest częścią tego procesu.

„Powiedzieliśmy to kilka razy, ale warto powtórzyć: rozpoczęliśmy tworzenie fundamentów procesu, który powinien doprowadzić do nowego i trwałego cyklu zwycięstw. To zajmie trochę czasu i będziemy cierpieć z powodu niepowodzeń, takich jak to, które doświadczamy obecnie w zakresie wyników i osiągów. Musieliśmy jednak zareagować na te niedociągnięcia z siłą i determinacją, aby jak najszybciej wrócić do ścisłej czołówki sportu. Wszyscy tego chcemy i tego oczekują od nas fani na całym świecie”.

Źródło: ferrari.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league