AMuS: Vettel odejdzie z Ferrari po sezonie 2020

Jak donosi niemiecki magazyn Auto Motor und Sport, Sebastian Vettel nie przystał na warunki nowego kontraktu oferowane przez Ferrari i opuści włoski zespół po zakończeniu tegorocznego sezonu Formuły 1. Oficjalne potwierdzenie może nadejść już we wtorek.

Szczegóły negocjacji kontraktowych pozostają nieznane, lecz od wielu miesięcy spekuluje się, że pozostanie w Ferrari będzie wymagało od Niemca zgody na znaczną obniżkę wynagrodzenia, a według informacji AMuS, przedmiotem nieporozumienia miała być również długość kontraktu – Vettel chciał bowiem podpisać dłuższą umowę niż Ferrari było skłonne mu zaoferować.

Niemiec odniósł dla Ferrari 14 zwycięstw w 101 wyścigach, lecz ani razu nie był realnym kandydatem do wywalczenia tytułu mistrzowskiego dla Scuderii. Jeżeli Vettel będzie starał się pozostać w Formule 1, prawdopodobnie może zwrócić się w stronę McLarena i Renault, które miały zaproponować mu wyjście z sytuacji.

Według spekulacji, Ferrari ma przynajmniej trzech potencjalnych kandydatów na zajęcie miejsca Vettela w zespole, którymi są Carlos Sainz Jr, Daniel Ricciardo oraz Antonio Giovinazzi.

Źródło: auto-motor-und-sport.de

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league