Pirelli podało dobór opon na GP Abu Zabi

Firma Pirelli opublikowała dobór ogumienia przez poszczególne zespoły na wieńczący sezon Formuły 1 wyścig o Grand Prix Abu Zabi. Tym razem praktycznie cała stawka zdecydowała się na bardzo zbliżone strategie.

Na rundę na torze Yas Marina włoski producent przywiezie trzy najbardziej miękkie rodzaje opon dostępne w tegorocznej gamie, oznaczone symbolami C3, C4 i C5. Taka alokacja pojawiała się w tym roku w Monako, Kanadzie i Singapurze.

Jeśli chodzi o czołowe zespoły, kierowcy Mercedesa i Ferrari będą mieć do dyspozycji po 8 kompletów miękkiego ogumienia. Dodatkowo Lewis Hamilton z Mercedesa i Charles Leclerc z Ferrari otrzymają o jeden zestaw twardej mieszanki więcej niż ich zespołowi koledzy, która zostanie najprawdopodobniej sprawdzona w drugim treningu.

Nieco inaczej postąpił Red Bull Racing, który zdecydował się na 9 kompletów najbardziej miękkich opon i nie wybrał dodatkowego zestawu twardego ogumienia – przypomnijmy, że jeden komplet mieszanki oznaczonej białym kolorem jest zarezerwowany wyłącznie na wyścig, podobnie jak jeden zestaw pośrednich opon.

W pozostałej części stawki było bardzo podobnie. Praktycznie wszystkie zespoły będą mieć do dyspozycji 8 kompletów miękkiego ogumienia, za wyjątkiem kierowców Toro Rosso i Williamsa. W przypadku tej drugiej ekipy tym razem to George Russell otrzyma o jeden zestaw twardych opon więcej niż jego zespołowy kolega Robert Kubica, który z kolei będzie miał do dyspozycji dodatkowy komplet pośredniej mieszanki.

Wyścig Formuły 1 o Grand Prix Abu Zabi odbędzie się 1 grudnia.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Pirelli

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league