Zdjęcia nowego samochodu Alfa Romeo pojawiły się już wcześniej, ale dopiero tuż przed rozpoczęciem testów zaprezentowano go w malowaniu, które zobaczymy podczas wyścigów.

Alfa Romeo zaprezentowała na torze w Barcelonie oficjalnie nowy model C38,  którego zdjęcia pojawiły się wcześniej w specjalnym walentynkowym malowaniu. Teraz pokazano oficjalne malowanie, różniące się od zeszłorocznego głównie halo, które tym razem ma czerwony kolor. Ten samochód ma dla teamu szczególne znaczenie, bo marka Alfa Romeo pojawia się jako nazwa zespołu po raz pierwszy od sezonu 1985. Alfa Romeo zostawiła jednak charakterystyczne dla Saubera oznaczenie nadwozia, co pokazuje, że nowy zespół nie odcina się od spuścizny szwajcarskiego teamu.

Na oficjalnych zdjęciach nowy samochód nie miał radykalnego przedniego skrzydła, które zwróciło uwagę w "walentynkowej" wersji, ale samochód zaprezentowany w Barcelonie już to skrzydło ma. Pierwszym kierowcą, który wsiadł do nowego pojazdu, był Kimi Raikkonen. Niestety Fin zaliczył na początek wpadkę, zakopując swoją nową Alfę w żwirowej pułapce już po pięciu zakrętach.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Agata Kurek
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?

Partnerzy

rally and race