Zespół Williams oficjalnie potwierdził, że model FW42 nie wyjedzie na tor pierwszego dnia testów w Barcelonie z powodu opóźnień w przygotowaniach najnowszej konstrukcji.

Stajnia, w której w tym roku będzie startować Robert Kubica, wcześniej poinformowała o odwołaniu zaplanowanego na ten weekend dnia filmowego, którego celem miało być głównie sprawdzenie najważniejszych układów samochodu.

W niedzielę Williams wydał kolejne oświadczenie, w którym możemy przeczytać, że tegoroczny pojazd wyjedzie z garażu najwcześniej we wtorek rano, podkreślając, że zespół potrzebuje nieco więcej czasu na przygotowanie samochodu.

„Niestety musieliśmy opóźnić początek naszych przedsezonowych testów w Barcelonie do wtorku rano. Mieliśmy niesamowicie dużo pracy do wykonania w Grove nad tym, aby przygotować FW42 na nadchodzący sezon i mimo usilnych starań, potrzebujemy trochę więcej czasu, zanim pojazd będzie gotowy do jazdy” – tłumaczyła w oświadczeniu zastępca szefa zespołu Claire Williams.

„Naszym absolutnym priorytetem jest upewnienie się, że w możliwie najlepszym stopniu przygotujemy samochód do wyjazdu na tor, a czasami trwa to dłużej niż można tego oczekiwać. Zdecydowanie nie jest to idealna sytuacja, ale to nie koniec świata. Oczywiście będziemy musieli wykonać sporo pracy, aby odzyskać stracony czas, ale nadal będziemy mieć do dyspozycji 7 dni testowych i ten czas maksymalnie wykorzystamy, aby przygotować samochód do pierwszego wyścigu”.

Williams jednocześnie potwierdził zmieniony harmonogram jazd swoich kierowców. We wtorek rano za kierownicą FW42 zasiądzie George Russell, a po południu obowiązki przejmie zawodnik testowy ekipy Nicholas Latifi. W środę poranne testy ponownie zaliczy Nicholas Latifi, zaś po południu debiut w tegorocznym samochodzie zaliczy Robert Kubica. Polak będzie kontynuować pracę również w czwartek rano, a pierwszą turę testów dla tej ekipy zakończy Russell.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej ROKiT Williams Racing

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race