Zdecydowano, że proponowany nowy system przyznawania punktów po wyścigach Formuły 1 nie zostanie ostatecznie wprowadzony.

Grupa Strategiczna omawiała możliwość nagradzania wszystkich kierowców do 20. miejsca zamiast czołowej dziesiątki, zaś alternatywną opcją miało być przyznawanie punktów najlepszej piętnastce wyścigu. Rozmowy w tej sprawie nadal trwają, jednak teraz potwierdzono, że żadne zmiany w tym temacie nie zostaną wprowadzone na przyszły sezon.

Jak powiedział dyrektor wyścigowy FIA Charlie Whiting, gdyby wszystkie zespoły zgodziły się na modyfikację systemu punktacji, wówczas mógłby on obowiązywać w przyszłym roku. Oznacza to, że Formuła 1 utrzyma obecny schemat przyznawania punktów: 25-18-15-12-10-8-6-4-2-1, który jest wykorzystywany od 2010 roku.

Od sezonu 2020 wydłużona zostanie tak zwana godzina policyjna, w wyniku czego mechanicy pracujący przy samochodzie będą mogli pracować krócej nocą między piątkiem a sobotą. Dotychczasowy czas jej trwania wynosił osiem godzin, zaś po zmianach będzie to już dziewięć. Reguła zapoczątkowana w 2011 roku miała ograniczyć czas pracy personelu ekip. W ciągu sezonu zespoły mogą dwukrotnie złamać godzinę policyjną bez żadnych konsekwencji.

Źródło: motorsport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race