Firma Pirelli opublikowała dobór ogumienia przez poszczególne zespoły na nadchodzące Grand Prix Stanów Zjednoczonych na torze w Austin. Po raz drugi z rzędu, na niecodzienną strategię zdecydował się McLaren.

Na nadchodzącą rywalizację w Stanach Zjednoczonych włoski producent przywiezie ogumienie miękkie, supermiękkie oraz ultramiękkie.

Podczas minionej rundy w Japonii McLaren zdecydował się na zaskakująco małą liczbę najbardziej miękkich opon, jednak zarzekała się, że taki stan rzeczy nie był spowodowany przegapieniem terminu na określenie swojego doboru wobec Pirelli. W trakcie weekendu wyścigowego w Teksasie stajnia z Woking ponownie będzie dysponować najmniejszą liczbą zestawów opon ultramiękkich spośród wszystkich zespołów. Zamiast tego, Fernando Alonso będzie mógł skorzystać z aż 6 kompletów miękkiego ogumienia, zaś jego zespołowy kolega Stoffel Vandoorne – z 5.

Na dosyć konserwatywną strategię zdecydował się również Red Bull Racing - Daniel Ricciardo oraz Max Verstappen będą mieć do dyspozycji 6 zestawów ultramiękkich opon, 4 komplety supermiękkiego ogumienia oraz 3 zestawy miękkiej mieszanki.

Jeśli chodzi o liderów mistrzostw, Mercedes, jak również Ferrari w przypadku Kimiego Räikkönena, postawili na 7 kompletów ultramiękkich opon, zaś Sebastian Vettel może skorzystać z dodatkowego zestawu tego ogumienia. Z kolei zespoły środka stawki przeważnie decydowały się na agresywną strategię: Racing Point Force India, Sauber oraz Williams wybrali po 9 kompletów najbardziej miękkiej mieszanki.

Wyścig o Grand Prix Stanów Zjednoczonych na Circuit of the Americas odbędzie się za niecałe dwa tygodnie, 21 października.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Pirelli

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Wyniki

Partnerzy

rally and race