Archiwalny wyścig Formuły 1 po raz pierwszy w całości na YouTube

Na oficjalnym kanale Formuły 1 na YouTube po raz pierwszy pojawi się cały wyścig. Będzie to zwycięzca głosowania na najlepsze Grand Prix Malezji.

Obecność F1 w mediach społecznościowych sukcesywnie polepsza się, odkąd Liberty Media przejęło stery. Popularność oficjalnego kanału YouTube również gwałtownie wzrosła. Teraz przychodzi kolej na skorzystanie z przepastnych archiwów Formuły 1.

Wiele serii wyścigowych zamieszcza całe wyścigi na swoich kanałach YouTube. IndyCar wrzuca też w całości stare wyścigi. Poprzednie władze Formuły 1 jednak skupiały się na usuwaniu z YouTube wyścigów zamieszczanych przez fanów. Dla Berniego Ecclestone’a udostępnianie swojej własności za darmo w celach promocyjnych było całkowicie obcą ideą.

Liberty Media najwyraźniej ma inne podejście. Obecnie, podobnie jak dwa lata temu, na stronie Formuły 1 trwa głosowanie na najlepsze Grand Prix Malezji. Tym razem jednak zamiast kilkuminutowego skrótu, zwycięski wyścig ma pojawić się na YouTube w całości. To może być zwiastun tego, że Formuła 1 w końcu otworzy przed fanami swoje archiwa i można będzie obejrzeć dawne wyścigi w wysokiej jakości.  

W głosowaniu na najlepsze Grand Prix Malezji wybierać można między wyścigami z sezonów 2001, 2003 i 2012. Fani z pewnością liczą na głosowania na najlepsze Grand Prix Japonii i Brazylii. Tam kandydatami będą naprawdę legendarne wyścigi.

Źródło: autosport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league